Rozwiązania

QR Menu

Twój lokal to najlepsze miejsce, w jakim Twoi goście mogą doświadczyć tworzonego przez Ciebie klimatu oraz serwowanych potraw czy napojów. Często klienci gastronomii preferują osobiste wizyty ze względu na unikalny nastrój miejsca, który staje się jedną ze składowych wpływających na ogólny odbiór jedzenia i napojów.

Czy da się optymalizować procesy w lokalu gastronomicznym?

To pytanie stawia przed sobą wielu restauratorów. Proces zamawiania potraw wydaje się opracowany i utarty przez pryzmat przyzwyczajeń i wieloletniej praktyki. Dzisiejszy świat jest poddany ciągłym procesom zmian, nowocześni klienci chcą robić, doświadczać i przeżywać więcej. Co za tym idzie, chcą szybkiej obsługi, nowoczesnych rozwiązań i płynnego działania. Jak odpowiedzieć na oczekiwania gości Twojego lokalu?

Z rozwiązaniem przychodzi technologia. Możliwość wybrania pozycji z menu jeszcze zanim obsługa podejdzie do stolika lub bez potrzeby przeglądania rozpiski dostępnych w lokalu pozycji to duże ułatwienie dla klientów. QR Menu od Frivo to odpowiedź na powyższe potrzeby użytkownika, a także wiele więcej. Co Frivo może zaoferować Twojej restauracji? Przeczytaj!

Wygodne QR Menu,
bez instalowania aplikacji

Czas jest kluczowym czynnikiem, jaki powinien spełnić lokal na ścieżce klienta do złożenia zamówienia. Dlatego we Frivo przykładamy szczególną uwagę do maksymalnego uproszczenia tego procesu.

Gość Twojego lokalu może skierować aparat telefonu na kod QR znajdujący się na stoliku, aby zobaczyć pełne menu restauracji, czy baru. Dzięki wyeliminowaniu konieczności instalowania dodatkowych aplikacji Twoi goście niemalże od razu po wejściu do lokalu mogą zacząć wybierać pozycje, które ich interesują. Co więcej, niesie to za sobą wymierne korzyści:

  • zespół ma więcej czasu na obsługę bieżących zamówień,
  • klienci praktycznie od chwili wejścia nie czują konieczności czekania na obsługę.

Jak przyspieszysz obsługę z QR Menu?

Jak wspominaliśmy wyżej, czas jest kluczowy z punktu widzenia klienta. Jest to również wartość, której nie może bagatelizować żaden właściciel, czy manager restauracji. Dzięki mobilnym płatnościom klient może zapłacić bezpośrednio ze swojego telefonu. To kolejny krok, który sprawia, że Twój zespół może skupić się na obsłudze bieżących zamówień, dosprzedaży, czy zaopiekować się klientem. Dzięki płatnościom mobilnym w QR Menu zyskujesz cenny czas swojego zespołu i przyspieszasz obsługę klienta.

Ten sam zespół
— więcej zamówień

Dobry i zgrany zespół obsługi restauracji, baru czy food trucka to istotny czynnik na drodze do sukcesu. Często jednak ciężko o nowych dobrych pracowników, a to blokuje możliwość przyjmowania większej ilości zamówień, czy zwiększenia ilości stolików.

Skracając czas obsługi zamówienia przez poszczególnych członków Twojego zespołu, stwarzasz sobie możliwość rozwoju lokalu bez zatrudniania nowego personelu. Dzięki skróceniu procesów wyboru pozycji z menu i dokonywania płatności Twoi ludzie będą mogli obsługiwać jednocześnie większą ilość stolików. Przy dobrym planowaniu, nakład pracy zostanie ten sam, a jednocześnie zwiększy się liczba możliwych do obsłużenia klientów.

Jak QR Menu
zwiększy obroty lokalu?

Dobrze wiemy, czego potrzebują klienci. Dlatego chcemy dostarczyć im możliwość szybkiego skorzystania z oferty Twojego lokalu. Dzięki skróceniu czasu zamówienia i rozliczenia za obsługę obsłużysz więcej klientów. Jak QR Menu na to wpływa?

Przyczyną jest retencja klientów. Szybsza realizacja zamówienia wiąże się z możliwością szybszego przyjęcia kolejnych zamówień od nowo przybyłych klientów. Nowi klienci to zamówienia na bardziej rentowne pozycje Twojego menu, a co za tym idzie lepsze obroty i zysk lokalu.

QR Menu zwiększy bezpieczeństwo lokalu

Czasy pandemii przyczyniły się do zmiany nawyków i zachowań klientów gastronomii. Dzięki QR Menu Frivo część obsługi klienta odbywa się bez konieczności kontaktu międzyludzkiego. W ten sposób zyskasz spokój i zmniejszysz zagrożenie zarażenia.

Dlaczego klienci kupują więcej w QR Menu?

Smak to jeden ze zmysłów odpowiedzialnych za wrażenia z jedzenia. Jak jednak wpłynąć na decyzję o zamówieniu, kiedy klient nie może jeszcze posmakować Twojej potrawy? Odpowiedzią jest inny ze zmysłów, wzrok. Odpowiednio przygotowana szata graficzna wspierająca tożsamość Twojego lokalu oraz zdjęcia potraw, zachęcą do wybrania właśnie tej opcji spośród innych.

Frivo pozwala pokazać nie tylko listę z pozycjami z menu, ale także oddaje klimat Twojego lokalu i wygląd potraw. QR Menu, już na etapie zamówienia pokazuje klientom nie tylko suche fakty na temat potraw, udostępnia również niepowtarzalną atmosferę, jaką oferuje Twoja restauracja, bar, czy food truck.

QR Menu zwiększy ilość zamówień w lokalu

Czas z każdą chwilą zyskuje na znaczeniu, dzisiaj nikt nie lubi czekać, a w szczególności klienci. QR Menu Frivo to sposób na rozładowanie kolejek. Twoi goście mogą wybrać pozycję z menu bez podchodzenia do baru, aby następnie odebrać gotowe zamówienie.

To sposób na zwiększenie zadowolenia klientów, przyspieszenie obsługi na barze i zyskanie dodatkowych zamówień.

Jak QR Menu zmniejsza koszty?

Jak zdobyć nowych klientów dzięki Frivo?

Istnieje wiele możliwości pozyskania nowych klientów lokalu, równie wiele z nich znajdziesz w Frivo. Jednak jednym z bardzo prostych i niezwykle skutecznych metod na przyciągnięcie do lokalu nowych klientów, jest przedstawienie im oferty Twojej restauracji w znanym im języku.

Turystyka jest w fazie nieustannego rozwoju, pojawia się coraz więcej turystów z zagranicy i to pomimo utrudnień związanych z podróżowaniem. QR Menu posiada funkcję prezentacji menu w wielu językach, dzięki czemu ułatwisz im proces zamawiania.

Co zrobić dalej?

Dołącz już teraz!

Ta strona używa plików Cookie

Tu możesz zapoznać się z naszą Polityką prywatności